Kto byłby najlepszym premierem? Sondaż

Polska
Kto byłby najlepszym premierem? Sondaż
PAP/Mateusz Marek / Polsat News / PAP/Marcin Bielecki
Mateusz Morawiecki, Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski - liderami w sondażu na najlepszego premiera

Ponad 31 proc. respondentów nie widzi lepszego kandydata na premiera niż obecny szef rządu Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu United Surveys dla "Wprost". Drugi wynik, niższy o ponad 7 punktów procentowych, należy do prezydenta Warszawy, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego.

Rezultaty sondażu opublikowano w niedzielę na portalu wprost.pl. Ankietowanych zapytano, który z polityków byłby ich zdaniem najlepszym premierem. "Na liście możliwych odpowiedzi wymieniliśmy zarówno obecnego premiera, jak i polityków opozycji oraz szefów partii tworzących koalicję z PiS" - wyjaśnia "Wprost".

 

ZOBACZ: Zjednoczona Prawica na czele, Polska 2050 Szymona Hołowni przed KO. Najnowszy sondaż

 

Najwięcej głosów uzyskał obecny szef rządu. Morawiecki jako najlepszy kandydat na to stanowisko jest postrzegany przez 31,3 proc. badanych. Drugie miejsce w rankingu przypadło Trzaskowskiemu z poparciem 23,9 proc. respondentów. Jak zauważyło "Wprost", polityk PO wyprzedził konkurentów z opozycji o ponad 10 punktów procentowych.

Na podium Hołownia

Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc. Zaraz po nim plasuje się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 10,1 proc. badanych. Kolejne miejsce należy do posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, który otrzymał 7,1 proc. wskazań.

 

Po ok. 1 procencie wskazań zyskali liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz koalicjanci PiS, lider Porozumienia Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

 

11,9 proc. badanych wybrało odpowiedź "Nie wiem, trudno powiedzieć".

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie