12-latek w ciężkim stanie. Wspinał się na słup średniego napięcia

Polska
12-latek w ciężkim stanie. Wspinał się na słup średniego napięcia
KPP Kamienna Góra
12-latek został porażony prądem podczas zabawy

Dramatyczny finał niebezpiecznej zabawy. W Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku porażony prądem został 12-latek, który wspinał się na słup średniego napięcia. Jego stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17. Jak przekazała w niedzielę rzeczniczka kamiennogórskiej policji asp. Paulina Basta, czterech chłopców bawiło się przy słupie energetycznym na obrzeżach Kamiennej Góry.

 

- Jeden z chłopców postanowił wdrapać się na słup, w momencie, gdy znajdował się około sześciu metrów nad ziemią stracił nagle równowagę i złapał ręką za niezaizolowany przewód pod napięciem, w wyniku czego doszło do porażenia prądem. Drugi z kolegów asekurował chłopca, aby nie spadł na ziemię - wyjaśniła policjantka. Służby zawiadomił trzeci z chłopców.

 

ZOBACZ: 17-latka zmarła porażona prądem. Do wanny wpadł ładujący się telefon

 

12-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala klinicznego we Wrocławiu. Tam jednak - jak przekazała Basta - stan chłopca okazał się na tyle poważny, że lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu go do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim. Dziecko ma obrażenia ciała w postaci poparzeń trzeciego i czwartego stopnia.

 

WIDEO: zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia

  

prz / Polsat News / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie