Zamość. Zapłaciła ponad 3 tys. zł za telefon. W paczkach dostała... książkę i malinową herbatę

Polska
Zamość. Zapłaciła ponad 3 tys. zł za telefon. W paczkach dostała... książkę i malinową herbatę
zdjęcie ilustracyjne/Flickr
23-latka z Zamościa został oszukana, zamiast telefonu w paczkach dostała książkę i herbatę

Tego zakupu w sieci mieszkanka Zamościa nie będzie wspominać najlepiej. Kobieta kupiła telefon za ponad 3 tys. złotych i została oszukana. W pierwszej przesyłce dostała książkę. Początkowo sprzedawca twierdził, że doszło do pomyłki. Po rozpakowaniu "właściwej paczki" okazało się, że w środku jest malinowa herbata.

Pokrzywdzona miała odebrać przesyłkę w paczkomacie. Sprzęt jednak do niej nie dotarł. O działalności sprzedawcy-oszusta 23-latka poinformowała policję. Kobieta straciła przez mężczyznę prawie 3 400 zł. 

 

ZOBACZ: Złodziej zgubił... swoje łupy i telefon komórkowy

 

Za pierwszym razem już od samego sprzedawcy usłyszała, że doszło do pomyłki. W środku była książka, przedmiot miała odesłać tuż po otrzymaniu telefonu.

 

Po kilku dniach do mieszkanki Zamościa przyszła "właściwa przesyłka". "Otworzyła ją i zobaczyła, że zamiast zakupionego telefonu jest w niej paczka herbaty" - przekazała st.asp. Dorota  Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Policja ostrzega przed oszustami 

23-latka chciała zrezygnować z zakupu, zadzwoniła do mężczyzny. Usłyszała, że odzyska pieniądze. Skończyło się jedynie na deklaracjach... Później kontakt ze sprzedawcą się urwał. 

 

ZOBACZ: Ocalił oszczędności, bo śpieszył się do pracy

 

Policja apeluje o ostrożność przy robieniu zakupów  w sieci. "Korzystajmy jedynie ze sklepów sprawdzonych, z historią swojej działalności. Jeśli to możliwe, wybieramy formę płatności u kuriera. Przed podjęciem ostatecznej decyzji poczytajmy opinie o sprzedawcy i sklepie" - zaznacza oficer prasowa. Jak dodaje, o oszustwie może również świadczyć "rażąco zaniżona cena" przedmiotu.

ms/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie