Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 dostępne w internecie po polsku i angielsku

Polska
Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 dostępne w internecie po polsku i angielsku
Polsat News
W IKP dostępne są dwie wersje językowe zaświadczenia – w języku polskim i angielskim

Zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 dostępne jest w Internetowym Koncie Pacjenta po polsku i po angielsku – powiedział w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Informacja o przebytym szczepieniu jest wprowadzana na bieżąco do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1), co oznacza, że widzi ją nasz np. lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Informację o przyjętych kolejnych dawkach szczepień jest też na Internetowym Koncie Pacjenta.

 

ZOBACZ: Zaszczepieni wjadą do Niemiec bez testu? Lekarze protestują

 

Można to sprawdzić, logując się na konto pacjenta, wybierając zakładkę "Profilaktyka", a następnie "Szczepienia". Tam powinna być informacja o przebytym szczepieniu przeciw COVID-19 i kod QR.

 

 

UE pracuje nad tzw. cyfrowym zielonym certyfikatem

- W IKP dostępne są dwie wersje językowe zaświadczenia – w języku polskim i angielskim – podał rzecznik MZ.

 

W wielu państwach obowiązują związane z pandemią COVID-19 ograniczenia. Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem tzw. cyfrowego zielonego certyfikatu. Pozwoliłby on na wzajemne uznawanie w państwach Unii Europejskiej m.in. świadectw szczepień przeciwko COVID-19. Niektóre kraje od w pełni zaszczepionych turystów nie wymagają przy wjeździe przedstawiania negatywnego wyniku badania na obecność koronawirusa.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie