Tysiące turystów pod Tatrami. Policja przerwała zabawę na Krupówkach

Polska
Tysiące turystów pod Tatrami. Policja przerwała zabawę na Krupówkach
PAP/Grzegorz Momot
W ciągu minionej doby zakopiańscy policjanci interweniowali blisko 70 razy - wylegitymowano ok. 300 osób. Nadal wielu turystów porusza się bez maseczek

Pomimo obostrzeń, wielu turystów postanowiło spędzić majówkę na tatrzańskich szlakach. Jak informuje policja, część turystów przesadziła w piątek wieczorem z alkoholem na Krupówkach, gdzie spontanicznie bawiło się kilkadziesiąt osób. Imprezę przerwała policja.

- Wieczorem tatrzańscy policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach. Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym. Była to jedyna tego typu interwencja na Krupówkach wobec większej grupy osób. Nie odnotowaliśmy innych poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Wielu turystów bez maseczek

W ciągu minionej doby zakopiańscy policjanci interweniowali blisko 70 razy - wylegitymowano ok. 300 osób. Nadal wielu turystów porusza się bez maseczek. Policjanci odnotowali prawie 40 takich wykroczeń.

 

ZOBACZ: Kibice Interu świętują w Mediolanie. Tłumy jak przed pandemią

 

Zapowiedzi synoptyków nie sprawdziły się, bo w Tatrach w piątek i sobotę dominowało słońce, zachęcające do górskich wypraw. Duża frekwencja była na wszystkich szlakach, a szczególną popularnością cieszyło się Morskie Oko.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie