Bronisław Komorowski wróci do polityki. Piotr Zgorzelski potwierdza

Polska
Bronisław Komorowski wróci do polityki. Piotr Zgorzelski potwierdza
Polsat News

Były prezydent Bronisław Komorowski zamierza ponownie wkroczyć do polityki. Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, potwierdził w Polsat News, że otrzymał od niego zaproszenie. On oraz szereg innych polityków w niedzielę złożą kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. To ma być wstęp do utworzenia nowej, konserwatywnej formacji.

W niedzielę 2 maja, czyli Święto Flagi RP, Bronisław Komorowski zamierza zainicjować nowy, konserwatywny ruch polityczny - poinformował "Super Express".

 

Jak podał dziennik, wraz z politykami PSL oraz konserwatystami z PO przejdzie sprzed gmachu warszawskiej Zachęty pod Grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć tam kwiaty.

 

"Spotkamy się wśród osób, którym bliska jest chadecja"

 

O te doniesienia Piotr Witwicki zapytał wicemarszałka Sejmu z ramienia PSL Piotra Zgorzelskiego, który był gościem "Śniadania w Polsat News i Interii". Polityk potwierdził informacje gazety.

 

ZOBACZ: Bronisław Cieślak nie żyje. Lewica chce odznaczenia dla zmarłego aktora

 

- Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00, wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - powiedział w Polsat News.

 

WIDEO: Niedzielne "Śniadanie w Polsat News". Polityk PSL o planach Komorowskiego

  

 

Jak dodał Zgorzelski, w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o "wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej". - Będziemy (w tym gronie - red.) rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - wymienił polityk PSL.

 

Stwierdził, że wymienione przez niego cechy to "drogowskazy chadeckie". - Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce - zapewnił.

wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie