Bielsko-Biała chce mieć własne promujące miasto ciastko. Rozpisano konkurs

Polska
Bielsko-Biała chce mieć własne promujące miasto ciastko. Rozpisano konkurs
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że na konkurs wpłynęły 22 receptury

Wadowice mają kremówki, Poznań rogale Marcińskie, w Warszawie są wuzetki. Swoje ciastko, które będzie promowało miasto, chce mieć też Bielsko-Biała. Konkurs na recepturę zostanie rozstrzygnięty 18 maja – podała Emilia Klejmont z bielskiego magistratu.

- Jestem przekonany, że powstanie ciastko, które wpisze się w kulinarną mapę Bielska-Białej i będzie smakowało nie tylko mieszkańcom, ale również gościom – wyraził nadzieję prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

 

Zdaniem Emilii Klejmont jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej, który przypada w tym roku, jest okazją do przypomnienia historii miasta, zaprezentowania osiągnięć i zmian, jakie zachodzą w Bielsku-Białej. - Przy okazji jubileuszu miasto chciałoby, aby powstało "ciastko BB+" – zakomunikowała.

 

Słodka wizytówka miasta 

 

- Ciastko ma być wizytówką miasta i powinno docelowo znaleźć się w asortymencie sprzedaży jak największej liczby punktów w Bielsku-Białej. Do udziału w konkursie wydział kultury i sztuki urzędu zaprosił pracownie cukiernicze i ciastkarskie. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości 5 tys. zł – zaznaczyła urzędniczka.

 

ZOBACZ: Kraków. Wezwała pomoc do "stwora" za oknem. Okazało się, że to francuski rogalik

 

Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że na konkurs wpłynęły 22 receptury. Wyroby oceni jury złożone z przedstawicieli związków branżowych z zakresu cukiernictwa i ciastkarstwa, szkoły gastronomicznej i magistratu. Pod uwagę brany będzie m.in. smak, wygląd i możliwość wdrożenia do produkcji.

 

Rozstrzygnięcie nastąpi 18 maja.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie