Rosja. Koronawirus u 42 studentów z Indii w Pskowie

Świat
Rosja. Koronawirus u 42 studentów z Indii w Pskowie
wikimedia/User 699/CC BY-SA 3.0

U 42 studentów z Indii, którzy przybyli uczyć się w Pskowskim Uniwersytecie Państwowymi, wykryto zakażenie koronawirusem - poinformowały w sobotę władze obwodu pskowskiego, na zachodzie Rosji. Test studenci wykonali zaraz po przybyciu na uczelnię. U wszystkich choroba ma lekki przebieg.

Na uniwersytet w Pskowie przyjechała z Indii grupa łącznie 67 studentów. Wszystkich poddano obserwacji medycznej i testom na obecność koronawirusa. W przypadku 42 osób testy dały wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: Zmarła zakażona zakonnica; trwa badanie, czy to indyjska mutacja koronawirusa

 

Zagraniczni studenci mogą przyjeżdżać na studia do Rosji, jeśli pochodzą z krajów, gdzie sytuacja epidemiczna jest korzystna. Gdy pod koniec marca władze ustaliły listę takich krajów wśród 25 państw znajdowały się również Indie.

 

Dopiero później, w kwietniu, sytuacja w Indiach radykalnie się pogorszyła.

Niewiele osób z Indii

Naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa powiedziała 30 kwietnia, że osób przyjeżdżających z Indii nie jest wiele. Ci, którzy przylatują samolotem, przechodzą przez osobny terminal na lotnisku w Moskwie.

 

ZOBACZ: Włochy. Ekspert o indyjskiej mutacji: nie ma żadnych danych, które stwierdzają, że jest groźniejszy

 

Po przybyciu pasażerowie z Indii przechodzą badanie, potem muszą poddać się trzydniowej samoizolacji. Popowa zapewniła, że służby medyczne odnoszą się do tych pasażerów "bardzo uważnie".

 

"Do Indii przybyła w sobotę pierwsza partia Sputnika V, rosyjskiej szczepionki przeciwko Covid-19" - podała agencja RIA Nowosti. Ładunek został dostarczony do miasta Hajdarabad.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie