Biedroń o Budce: zachował się jak chłopiec w krótkich spodenkach

Polska
Biedroń o Budce: zachował się jak chłopiec w krótkich spodenkach
Polsat News
Robert Biedroń, europoseł Lewicy

- Opozycja w końcu, dzięki Lewicy, ma swoją sprawczość, coś, czego nie był w stanie zrobić Borys Budka, bo zachował się jak chłopiec w krótkich spodenkach. Sześć razy pod wodzą PO opozycja przegrywała wybory, ja nie zamierzam przegrywać kolejnych wyborów, zamierzam ostro walczyć z PiS-em - zadeklarował w "Gościu Wydarzeń" europoseł Lewicy Robert Biedroń.

Biedroń podkreślił, że rozmowy przedstawicieli Lewicy z premierem zakończyły się porozumieniem. - Wynegocjowaliśmy z rządem nasze sześć punktów (do Krajowego Planu Odbudowy - red.), m.in. mechanizm kontroli środków, które trafią do Polski - podkreślił Biedroń.

 

"Lewica powinna przejąć inicjatywę"

 

- Opozycja w końcu, dzięki Lewicy, ma swoją sprawczość, coś, czego nie był w stanie zrobić Borys Budka, bo zachował się jak chłopiec w krótkich spodenkach - ocenił europoseł Lewicy.

 

ZOBACZ: Krajowy Plan Odbudowy. Rząd ma przyjąć go w piątek i przesłać do KE

 

-  Sześć razy pod wodzą PO opozycja przegrywała wybory. Ja nie zamierzam przegrywać kolejnych wyborów, zamierzam ostro walczyć z PiS-em. Być może Lewica powinna przejąć inicjatywę i nie dawać się już rozgrywać tym, którzy chętnie układają się z Kaczyńskim, kiedy chodzi o ich kieszenie, o podwyżki dla posłów, a może powinniśmy zacząć myśleć o ludziach - o to walczy Lewica - podsumował. 

 

Wideo: "Borys Budka zachował się jak chłopiec w krótkich spodenkach"

  

Do porozumienia Lewicy z rządem doszło we wtorek. - Warunki Lewicy nie były łatwe, ale uznaliśmy je za cenne, także z punktu widzenia rozwoju gospodarczego - ocenił w środę w programie "Gość Wydarzeń" premier Mateusz Morawiecki. 

jo/ml / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie