Pieszy potrącony na przejściu dla pieszych. Przeleciał kilka metrów

Polska
Pieszy potrącony na przejściu dla pieszych. Przeleciał kilka metrów
YouTube/Stop Cham
Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu

Kierowca samochodu osobowego nie zachował należytej ostrożności i wjechał wprost w przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę z rowerem. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło w środę na ul. Jagiellońskiej w Nysie (woj. opolskie). 62-latek kierujący osobową kią nie zachował ostrożności podczas jazdy i potrącił 64-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. 

 

Przeleciał kilka metrów

 

Cała zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, że kierowca w ogóle nie zwolnił przed przejściem. Siła uderzenia była tak duża, że pieszy przeleciał w powietrzu kilka metrów i upadł na chodnik.

 

 

Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Zarówno on jak i kierowca byli trzeźwi.

 

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

 

ZOBACZ: Pieszy wtargnął na jezdnię? Kierowcy grozi wiele lat więzienia

 

"Pamiętajmy o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Jazda nawet z niewielką prędkością przy zderzeniu może być dla nich śmiertelna" - apelują policjanci. 

 

"Przypominamy, że to między innymi nasza rozwaga i zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzegając przepisów unikniemy sytuacji, w których będziemy musieli odpowiadać przed sądem" - przypominają. 

dk/ sgo/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie