Hiszpania. Akcja ratunkowa na plaży. Śmigłowiec zabrał... ważącego tonę byka

Świat
Hiszpania. Akcja ratunkowa na plaży.  Śmigłowiec zabrał... ważącego tonę byka
Twitter/Bomberos de Asturias
Po akcji byka przeniesiono na pobliską łąkę

Hiszpańska obrona cywilna przeprowadziła w środę udaną operację uwolnienia byka z jednej z plaż na północy kraju. Ważące prawie tonę zwierzę zostało zabrane przez śmigłowiec.

Niecodzienna akcja ratownicza trwała przez blisko dwie doby przy plaży Carnera w miejscowości Gozon, w położonym na północy kraju regionie Asturii.

 

Wprawdzie po zsunięciu się byka 200 m w dół w kierunku plaży miejscowy rolnik szybko wezwał służby obrony cywilnej, ale pierwsza, trwająca dobę, operacja uwolnienia zwierzęcia się nie powiodła.

 

ZOBACZ: Nietypowy widok na szwajcarskim niebie. Testowano możliwość transportu koni helikopterem

 

Według kierujących operacją strażaków podczas pierwszej próby helikopter ratunkowy miał zbyt wiele kłopotów, aby wydostać byka Bolero z nadatlantyckiej plaży. Maszyna była zbyt ciężka, zaś zwierzę źle przymocowane.

 

Druga próba, podjęta w środę, zakończyła się sukcesem. Śmigłowiec, jak wyjaśniły służby, był bardziej mobilny z powodu mniejszej ilości paliwa w baku, a byk został lepiej przytwierdzony do lin.

 

 

Bolero nie był pierwszym zwierzęciem uwolnionym w ostatnich latach przez obronę cywilną Hiszpanii. Wcześniej śmigłowce zabierały już w bezpieczne miejsce m.in. uwięzioną w górskich wąwozach krowę oraz oślicę.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie