Pożar byłego tartaku. Dzieci bawiły się zapalniczką

Polska
Pożar byłego tartaku. Dzieci bawiły się zapalniczką
Straż Pożarna Nowa Sól
Właściciel oszacował straty na ok. 500 tys. złotych

Policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną niedzielnego pożaru hali byłego tartaku w Niedoradzu (Lubuskie) mogło być zaprószenie ognia przez dzieci, które bawiły się w obiekcie zapalniczką - poinformowała we wtorek Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

- Z uwagi na wiek osób będących w kręgu podejrzeń sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się ustaleniem przebiegu zdarzenia - powiedziała policjantka.

 

Pożar wybuchł w niedzielę po południu. Paliła się duża hala na terenie byłego tartaku. W kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej z żywiołem walczyło 19 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. Nie było rannych.

 

 

W wyniku pożaru spaliła się hala, a w jej wnętrzu składowana słoma i maszyny rolnicze. Właściciel szacuje straty na ok. 500 tys. zł.

 

Jeszcze podczas akcji gaśniczej policjanci rozpoczęli działania mające ustalić okoliczności wybuchu pożaru i dotarli do nastolatków, którzy krótko przed pożarem przebywali w budynku, który uległ spaleniu.

dk/ / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie