Mistrzostwa Świata w boksie. W kieleckim szpitalu zmarł 19-letni zawodnik

Polska
Mistrzostwa Świata w boksie. W kieleckim szpitalu zmarł 19-letni zawodnik
Facebook/Jordan Olympic Committee
19-letni jordański pięściarz Rashed Al Swaisat

19-letni jordański pięściarz Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w kieleckim szpitalu – podał Jordański Komitet Olimpijski. Zawodnik przeszedł operację mózgu po walce, którą stoczył podczas młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, które odbyły się w Kielcach.

Bokser z Jordanii w kategorii do 81 kg zmierzył się 16 kwietnia się z Estończykiem Antonem Winogradowem. Pod koniec trzeciej rundy po ciosach rywala upadł na ring i stracił przytomność. Jeszcze w hali udzielono mu pomocy, po czym został przewieziony do szpitala.

 

ZOBACZ: Nie żyje Adam Smorawiński. 13-krotny mistrz Polski w sportach samochodowych

 

Zawodnik przeszedł operację neurochirurgiczną i od tego czasu lekarze walczyli o jego życie. Niestety, mimo ich wysiłków Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

 

"Zgodnie z wolą rodziny nie udzielamy na ten temat żadnych informacji" – powiedziała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

 

Zmarłego boksera wspomina również Jordański Komitet Olimpijski. 

 

 

W młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w piątek zakończyły się w Kielcach, rywalizowało 414 zawodników z 51 krajów.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie