Meghan i Harry, Bidenowie, Jennifer Lopez. Charytatywny koncert "Vax Live"

Kultura
Meghan i Harry, Bidenowie, Jennifer Lopez. Charytatywny koncert "Vax Live"
Twitter/Global Citizen, PAP/EPA/Tibor Rosta
60 krajów wciąż nie otrzymało żadnych szczepionek przeciw COVID-19

Książę Harry i Meghan Markle zostali kolejnymi ambasadorami "Vax Live: The Concert to Reunite the World" - charytatywnego koncertu zaplanowanego na 8 maja. Wydarzenie poprowadzi Selena Gomez, a udział w nim wezmą światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden. Wystąpią m.in. Jennifer Lopez i Foo Fighters.

Koncert "Vax Live" ma na celu zwiększenie świadomości o szczepieniach przeciw Covid-19 oraz zwrócenie uwagi na dostarczanie preparatów najbiedniejszym krajom świata.

 

ZOBACZ: Koronapaszporty w USA. Będzie można iść m.in. na mecz, koncert i do teatru

 

Książę Harry wraz z Meghan Markle dołączyli do ambasadorów tego przedsięwzięcia - podała we wtorek organizacja Global Citizen walcząca z ubóstwem.

 

 

"W ciągu ostatniego roku nasz świat doświadczył bólu. Teraz musimy wyzdrowieć i wyleczyć się razem. Nie możemy nikogo zostawić za sobą. Wszyscy będziemy bezpieczniejsi, gdy dostęp do szczepionek będzie równy. Musimy dążyć do ich sprawiedliwej dystrybucji, by przywrócić wiarę w człowieczeństwo" - przekazali.

Apel do światowych przywódców

"Wzywamy światowych przywódców do podjęcia działań, by szczepionki były dostępne dla wszystkich, by zakończyć pandemię wszędzie" - czytamy z kolei na stronie Global Citizen.

 

 

- Do kwietnia 60 krajów wciąż nie otrzymało żadnych szczepionek przeciw COVID-19 - alarmował Hugh Evans kierujący organizacją. 

Będą politycy i artyści

Oprócz Sussexów na koncercie pojawią się m.in. prezydent USA Joe Biden wraz z żoną Jill, wiceprezydent Kamala Harris, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Kanady Justin Trudeau, aktor Ben Affleck czy modelka Chrissy Teigen.

 

Wystąpią Jennifer Lopez, J Balvin, H.E.R., Eddie Vedder i Foo Fighters. Całość poprowadzi Selena Gomez.

 

ZOBACZ: Koronawirus w USA. Doradca Bidena ostrzega przed wzrostem zakażeń

 

Wydarzenie zostanie nagrane z udziałem publiczności złożonej z zaszczepionych medyków walczących z COVID-19 w niedzielę na stadionie SoFi w Los Angeles. Będzie można je obejrzeć 8 maja m.in. na YouTube czy na antenie ABC i CBS.

ac/wka/Insider/Los Angeles Times/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie