Indonezja. Zaginiony okręt podwodny odnaleziony. Załoga nie żyje

Świat
Indonezja. Zaginiony okręt podwodny odnaleziony. Załoga nie żyje
PAP/EPA/MADE NAGI
Indonezyjski dowódca wojskowy Hadi Tjahjanto przedstawia szczątki, które prawdopodobnie pochodzą z zaginionego okrętu podwodnego

Indonezyjska marynarka ogłosiła w niedzielę, że odnalazła wrak okrętu podwodnego, który zatonął u wybrzeży Bali i potwierdziła, że wszyscy 53 członkowie załogi nie żyją. Okręt podwodny, który rozpadł się na trzy części, został odnaleziony na dnie morza u wybrzeży Bali - przekazał szef sztabu marynarki wojennej Yudo Margono.

Dowódca indonezyjskich sił zbrojnych Hadi Tjahjanto potwierdził, że w katastrofie "zginęło wszystkich 53 członków załogi".

 

Prezydent Joko Widodo złożył w niedzielę kondolencje rodzinom ofiar. - My, wszyscy Indonezyjczycy, wyrażamy nasz głęboki smutek z powodu tej tragedii, szczególnie rodzinom załogi okrętu podwodnego - przekazał szef państwa.

 

ZOBACZ: Indonezja. Okręt podwodny z 53 osobami na pokładzie zatonął

 

Już w sobotę marynarka wojenna Indonezji informowała, że okręt, który zaginął w środę, zatonął, o czym świadczą odnalezione w morzu szczątki i przedmioty. Na tej podstawie zmieniono status jednostki z "zaginionej" na "zatopioną". Zapas tlenu na okręcie miał się skończyć w sobotę rano.

 

Ekipy ratunkowe, które pracowały na miejscu od środy, znalazły w niedzielę nowe przedmioty, w tym kamizelkę ratunkową.

 

Okręt rozpadł się na trzy części

 

Szef sztabu marynarki wojennej Margono oświadczył, że okręt KRI Nanggala-402 rozpadł się na trzy części oraz, że załoga nie ponosi winy za katastrofę.

 

Wcześniej marynarka wojenna informowała, że uważa, iż okręt zatonął na głębokości 600-700 metrów, znacznie głębiej niż wynosi poziom zatapialności tej jednostki - 200 metrów; poniżej tego poziomu ciśnienie wody jest większe niż kadłub okrętu mógłby wytrzymać

 

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie