15-latka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym

Polska
15-latka zginęła podczas treningu na torze motocrossowym
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację

15-letnia dziewczyna zginęła podczas treningu na torze motocrossowym w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformowała w niedzielę oficer prasowa policji w tym mieście podkom. Małgorzata Małkińska. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

- Informację o reanimowaniu osoby, która upadła na torze motocrossowym otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 14.00. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia, służby medyczne prowadziły reanimację. Okazało się, że poszkodowaną jest 15-latka z Gdyni. Niestety obrażenia, jakich doznała w wyniku upadku, doprowadziły do śmierci - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska.

 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że dziewczyna wyskoczyła na motocyklu z górki, straciła panowanie nad pojazdem i upadła.

 

WIDEO - 15-latka była utytułowaną zawodniczką z Pomorza

 

  

Prokuratorskie śledztwo

 

- Na ten moment nie ustaliliśmy osób, które widziały moment zdarzenia. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Przy takich wypadkach zazwyczaj przyjmuje się wstępnie taką kwalifikację. Chodzi o wykluczenie działania osób trzecich, którego jednak nie zakładamy w tej sprawie - wskazała rzecznik prasowa policji w Lipnie.

 

ZOBACZ: Szczecin. Wypadek w przedszkolu. Dziewczynki w szpitalu, jedną z nich reanimowano

 

Z informacji przekazanych wynika, że młoda zawodniczka była na torze w Lipnie z trenerem, który prowadził zajęcia.

 

Podkom. Małkińska potwierdziła, że dwa lata temu na tym torze również doszło do śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęła 15-latka z Lublina.

emi/hlk/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie