Warszawa. Spłonęła furgonetka z hasłami antyaborcyjnymi

Polska
Warszawa. Spłonęła furgonetka z hasłami antyaborcyjnymi
polsatnews.pl

Ustawiona pod warszawskim Szpitalem Bielańskim ciężarówka z hasłami antyaborcyjnymi spłonęła w nocy z piątku na sobotę. - Nie wiemy czy było to podpalenie, czekamy na opinię biegłego w tej sprawie - mówiła dla polsatnews.pl mł. asp. Małgorzata Wersocka.

- Policja otrzymała zgłoszenie w nocy z piątku na sobotę około 3 nad ranem - przekazała mł. asp. Małgorzata Wersocka. - Paliła się furgonetka zaparkowana w okolicy Szpitala Bielańskiego na warszawskich Bielanach - dodała. Na miejsce zostały wezwane dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. 

 

Do akcji gaśniczej, która trwała dokładnie 26 minut, wyjechało 12 strażaków i dwa samochody gaśnicze z pobliskiej jednostki przy ul. Marymonckiej. Ogień szybko opanowano. Furgonetka doszczętnie spłonęła.

 

Policja na ten moment nie określa przyczyn. - Powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa, który oceni, jaka była przyczyna, czy było to podpalenie - wyjaśniła policjantka. Zapewniła, że służby zabezpieczyły monitoring oraz samo miejsce zdarzenia. 

 

Spalona furgonetka przed Szpitalem Bielańskim polsatnews.pl
Spalona furgonetka przed Szpitalem Bielańskim

 

 

Furgonetka z historią 

 

Furgonetka z hasłami antyaborcyjnymi jest zaparkowana w okolicach szpitala od długiego czasu. Kilkukrotnie była dewastowana i zamalowywana, a następnie czyszczona i odnawiana przez właścicieli.

 

ZOBACZ: Kraków. Spłonął samochód z antyaborcyjnymi hasłami

 

Spalona furgonetka przed Szpitalem Bielańskim polsatnews.pl
Spalona furgonetka przed Szpitalem Bielańskim

 

Kilka razy pojazd był także z parkingów odholowywany, ale po czasie znów wracał pod szpital. 

laf/wka/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie