Przymrozek, deszcz i śnieg. Pogoda na weekend

Polska
Przymrozek, deszcz i śnieg. Pogoda na weekend
pixabay/Arcaion

Pogoda wyjątkowo obrzydzi nam ostatni kwietniowy weekend. Nie pozwoli na błogi wypoczynek na świeżym powietrzu, a o kąpieli słonecznej możemy zapomnieć. Spodziewamy się przymrozków, porywistego wiatru, deszczu, śniegu i krupy śnieżnej.

Pierwszy dzień weekendu rozpocznie się przymrozkami, największymi na wschodzie, w centrum i na terenach górzystych, gdzie temperatura spadnie nawet do minus 5 stopni. W ciągu dnia ociepli się, ale nadal będzie zimno, od 7 stopni na północy do 11 stopni w centrum i na zachodzie.

 

ZOBACZ: Łazik sfotografował tęczę na Marsie? Naukowcy tłumaczą, czym jest to zjawisko

 

Uczucie zimna będzie potęgować porywisty wiatr z północnego zachodu i zachodu, który osiągać będzie do 50 km/h. Chociaż pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, to jednak w wielu miejscach nadal możliwe są przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy.

 

TwojaPogoda.pl

Pogoda na niedzielę

Również niedzielny poranek przyniesie przymrozki. Rolnicy, ogrodnicy i sadownicy powinni zadbać o swoje uprawy, aby nie uległy przemrożeniu. Z biegiem godzin temperatura wzrośnie, ale nigdzie nie przekroczy 10 stopni.

 

Wiatr z północnego zachodu będzie bardzo silny, w porywach do 50 km/h. Niebo będzie się na przemian rozpogadzać i chmurzyć, pojawią się opady mieszane, od deszczu i deszczu ze śniegiem po śnieg i krupę śnieżną. Bez opadów głównie na zachodzie.

 

TwojaPogoda.pl
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie