Napad na placówkę bankową na Mazowszu. Sprawców szuka policja

Polska
Napad na placówkę bankową na Mazowszu. Sprawców szuka policja
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu

Dwóch mężczyzn, grożąc przedmiotem przypominającym broń, napadło na placówkę jednego z banków w Błoniu - poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zach. Sprawcy zabrali pieniądze i odjechali czarnym peugeotem; policja wystawiła na drogach posterunki blokadowe.

Jak poinformowała policja, do zdarzenia doszło około godz. 12. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu.

 

- Grożąc przedmiotem przypominającym broń, dokonali kradzieży pieniędzy, po czym oddalili się prawdopodobnie czarnym peugeotem - powiedziała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego. Dodała, że mężczyźni mieli założone na twarzy maseczki, jeden z nich był szczupłej budowy ciała, a drugi krępej.

 

ZOBACZ: Policjant napadł z bronią na firmę pożyczkową. Grozi mu dożywocie i chłosta

 

- Zostały wystawione posterunki blokadowe. Na miejscu zdarzenia trwają cały czas czynności zmierzające do zgromadzenia jak najobszerniejszego materiału dowodowego - poinformowała Gromek-Oćwieja. Dodała, że podczas napadu nikt nie ucierpiał.

 

Apel policjantów

 

- Kierujemy apel do wszystkich osób, które mogły być świadkami bądź też posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z Komisariatem Policji w Błoniu - powiedziała policjantka. Zaznaczyła, że policji zależy również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły zarejestrować moment zdarzenia.

 

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Według portalu jeden z napastników oddał strzał wewnątrz budynku w sufit.

 

Pytana o tę sytuację podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja odpowiedziała, że na obecnym etapie policja nie może udzielić szczegółowych informacji w tym zakresie.

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie