Władysławowo. 57-latek wezwał ratowników. Zaczął im grozić samurajskim mieczem

Polska
Władysławowo. 57-latek wezwał ratowników. Zaczął im grozić samurajskim mieczem
KPP Puck
Tym mieczem agresywny mężczyzna z Władysławowa wygrażał ratownikom medycznym

Sąd aresztował na trzy miesiące 57-letniego recydywistę, który mieczem samurajskim zaatakował interweniujących ratowników medycznych. Do zdarzenia doszło we Władysławowie (woj. pomorskie). Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. We Władysławowie policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów.

 

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch pracowników pogotowia i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka.

 

Miał trzy promile w wydychanym powietrzu

 

Okazało się, że zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji ratowników wszczął awanturę. W jej trakcie groził sanitariuszom śmiercią, a po chwili chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku, chcąc ich zranić. Ratownicy wybiegli z domu i wezwali wtedy na miejsce policję.

 

ZOBACZ: Małopolska: pijany mężczyzna miał zabić dziecko sąsiadów i ciężko pobić własne

 

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego 57-latka. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Zatrzymany 57-latek może odpowiedzieć karnie za swój czynKPP Puck
Zatrzymany 57-latek może odpowiedzieć karnie za swój czyn

 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

wka/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie