Wojna czy pokój w Zjednoczonej Prawicy? Fogiel odpowiada

Polska
Wojna czy pokój w Zjednoczonej Prawicy? Fogiel odpowiada
Polsat News
Radosław Fogiel w "Gościu Wydarzeń"

- Naszą intencją jest, żeby ta koalicja trwała. Jeśli Zjednoczona Prawica będzie mogła realizować swój program, kontynuować Dobrą Zmianę, to jest pożyteczna dla Polski - mówił w "Gościu Wydarzeń" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany w "Gościu Wydarzeń" kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie liderów koalicji odpowiedział: "w najbliższych dniach". - Staramy się, żeby mimo pewnych problemów, które nie da się ukryć, Zjednoczona Prawica dzisiaj przechodzi, żeby ta komunikacja była w miarę niezakłócona - mówił.

 

ZOBACZ: Sondaż dla "Wydarzeń": Hołownia łowi wyborców Lewicy i PO, PiS traci bez koalicjantów

 

Dopytywany, czy przedmiotem tego spotkania będzie nowa umowa koalicyjna, Fogiel odpowiadał: "będzie przede wszystkim współpraca w ramach Zjednoczonej Prawicy, nasze plany i projekty". - Umowa koalicyjna jest podpisana, obowiązuje od jesieni. Czy będzie potrzeba w niej jakichś zmian? Zobaczymy, jak potoczą się rozmowy. Być może trzeba będzie ująć w nich "stan posiadania" naszych koalicjantów, jeśli mielibyśmy ją przeredagowywać. To wszystko będzie elementem rozmów - mówił.

 

- Dzisiaj realizujemy to, co było ustalone rok temu. Nie da się ukryć, że kilka osób zmieniło przynależność klubową. Ta równowaga miedzy koalicjantami, która rok temu była idealna, dzisiaj jest w ramach klubu Prawa i Sprawiedliwości nieco zakłócona. To też nie jest odzwierciedlone w umowie i składzie rządu - zapewnił.

"Najwyższy szacunek do koalicjantów"

Dorota Gawryluk odnosząc się do odwołanego w Sejmie głosowania ws. OFE pytała, czy Fogiel przewiduje "wojnę wśród koalicjantów". - Do wielu innych głosowań z kolei wczoraj doszło. One pokazują, że większość parlamentarna jest stabilna. W kwestii OFE uznaliśmy, że potrzebne są pewne wyjaśnienia. Chcemy się upewnić, że to, co proponujemy Polakom w kwestii ich emerytur, jest najlepszym z możliwych rozwiązań - odpowiadał.

 

WIDEO: Radosław Fogiel w programie "Gość Wydarzeń"

  

Wicerzecznik PiS przyznał, że jego ugrupowanie "wybiera pokój". - Nawet jeżeli są pewne niejasności, czasami jakieś sprzeczki, to i tak celem Prawa i Sprawiedliwości jest to, żeby nasza koalicja trwała. Ona może realizować to, co dzisiaj jest potrzebne - rozwiązania, których Polacy oczekują - mówił.

 

Fogiel nie zgodził się z tezą o "nieszanowaniu koalicjantów". - Żywimy do nich najwyższy szacunek - mówił. Odnosząc się do sporu o przywództwo w Porozumieniu zapewnił, że PiS "nie chce" i "nie może" go rozstrzygać.

"Chcę wierzyć w słowa Gowina".

W środę podczas briefingu prasowego, lider Porozumienia Jarosław Gowin przekonywał, że jedyną alternatywą dla rządu Zjednoczonej Prawicy są przedterminowe wybory. Podkreślił, że nie zamierza współpracować z opozycją.

 

ZOBACZ: Gowin: jedyną alternatywą dla rządu Zjednoczonej Prawicy są przedterminowe wybory

 

Fogiel pytany o zapewnienia wicepremiera podkreślił, że "głęboko chce w nie wierzyć". - Jeżeli tak mówi premier Gowin, to nie mam powodu, żeby nie wierzyć. Co prawda słyszę zapowiedzi, czy informacje płynące ze strony opozycyjnej, ale rozumiem to potocznie jako "próby podkładania świni" panu premierowi. Jeżeli pan Gowin jasno dementuje informacje o rozmowach i rządzie technicznym, to bardzo mnie to cieszy i chcę mu wierzyć - zapewniał Fogiel.

 

- Naszą intencją jest to, żeby ta koalicja trwała. Jeżeli będzie realizować swój program, jeżeli będzie kontynuować Dobrą Zmianę, to ona jest pożyteczna dla Polski - zapewniał.

dsk/bas / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie