Norwegia. Zmarł Hans Kristian Gaarder. Koronasceptyk organizował nielegalne imprezy

Świat
Norwegia. Zmarł Hans Kristian Gaarder. Koronasceptyk organizował nielegalne imprezy
Screen YouTube/Hans Gaarder
Gaarder miał być gospodarzem dwóch nielegalnych zgromadzeń w stodole na terenie swojej posiadłości. Tydzień później zmarł na koronawirusa.

Nie żyje Hans Kristian Gaarder, nazywany "czołowym koronasceptykiem" Norwegii. Mężczyzna zmarł z powodu zakażenia Covid-19 po tym, jak zorganizował w swoim domu nielegalną imprezę. Później okazało się, że jeden z uczestników miał koronawirusa. Gaarder wykorzystywał media społecznościowe do rozpowszechniania fałszywych informacji dotyczących pandemii, a także wyborów w USA w 2020 roku.

Norweg zmarł w mieście Gran, około 60 km na północ od Oslo. Lokalne media informują, że mężczyzna nie poddał się badaniom przed śmiercią, ale późniejsze testy potwierdziły u niego zakażenie Covid-19.


Na tydzień przed zgonem Gaarder miał być gospodarzem dwóch nielegalnych zgromadzeń w stodole na terenie swojej posiadłości. Później okazało się, że w imprezie brały udział osoby z koronawirusem. Mężczyzna nie jest jedyną ofiarą tych spotkań - informuje nrk.no.

 

ZOBACZ: Niemcy. Armatki wodne i gaz pieprzowy na proteście koronasceptyków. Nawet 20 tys. demonstrujących

 

Gaarder wykorzystywał różne kanały mediów społecznościowych do rozpowszechniania fałszywych informacji dotyczących m.in. pandemii koronawirusa.

 

 

Często porównywał Covid-19 do "czegoś, jak przeziębienie lub lekka grypa" i błędnie argumentował, że zakażenie nie przenosi się z człowieka na człowieka.

 

ZOBACZ: Dania. Skazana na dwa lata więzienia za przemówienie na demonstracji koronasceptyków

 

W 2009 r. zyskał rozgłos jako jedna z trzech osób, które zgłosiły policji państwową telewizję NRK i Norweski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego za "angażowanie się w ekstremalną propagandę strachu i kłamstwa dotyczącą świńskiej grypy".

 

Iluminaci i wybory w USA

 

Oprócz dzielenia się poglądami przeciwko szczepieniom, Gaarder publikował również informacje o iluminatach, a także o wyborach w USA w 2020 roku.

 

Spotkanie, które zorganizował w swojej stodole, było reklamowane pod tytułem: "Trump, Biden i droga naprzód dla USA i świata".

 

"Zadaniem mediów jest szerzenie kłamstwa, oszukiwanie swoich czytelników i widzów" - pisał Norweg. 

 

msl/prz/nrk.no
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie