Mazowieckie. 80-latek wypadł z traktora. Maszyna dwukrotnie go przejechała

Polska
Mazowieckie. 80-latek wypadł z traktora. Maszyna dwukrotnie go przejechała
KPP w Wyszkowie
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem 80-latek schylił się po wodę, aby się napić

80-letni mężczyzna wypadł z ciągnika rolniczego podczas prac polowych w pow. wyszkowskim (Mazowieckie). Pojazd przejechał po nim dwukrotnie, maszynę zatrzymali dopiero sąsiedzi rolnika. 80-latek trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność podczas wiosennych robót na polach.

Do wypadku doszło w poniedziałek na terenie gminy Brańszczyk. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem 80-latek schylił się po wodę, aby się napić.

 

- Następnie prawdopodobnie zasłabł i wypadł z maszyny rolniczej. Traktor nie zatrzymał się i jeździł ze skręconymi kołami, w wyniku czego dwukrotnie przejechał po 80-latku – poinformował we wtorek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński.

 

ZOBACZ: Pijany Mołdawianin ukradł traktor na Opolszczyźnie. Pojechał nim po alkohol

 

Dodał, że na szczęście wypadek zauważyli sąsiedzi rolnika mieszkający około 600 metrów dalej pobiegli na pole i zatrzymali maszynę oraz wezwali pomoc. Traktorzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Apel o ostrożność

W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych, policjanci apelują o ostrożność.

 

- Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu czy powrotu z pola – powiedział rzecznik policji. Dodał, że wiosną szczególnie często dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych.

 

ZOBACZ: "Traktor wyleczy wszystkich". Łukaszenka o koronawirusie

 

- Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie – zaznaczył kom. Wroczyński.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie