Wassermann wspomina Kopacz: roztrzepana, uśmiechnięta

Polska
Wassermann wspomina Kopacz: roztrzepana, uśmiechnięta
Polsat News
Małgorzata Wassermann

- Ja dokładnie taką pamiętam Ewę Kopacz z Moskwy - roztrzepaną, uśmiechniętą, niemerytoryczną, niekonkretną, niezorganizowaną - przyznała w rozmowie z Polsat News Małgorzata Wassermann (PiS) pytana o zdjęcia byłej minister zdrowia ujawnione w filmie "Stan zagrożenia".

W filmie "Stan zagrożenia" pokazano m.in. zdjęcia z prosektorium, na których widać ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, a także mężczyzn, którzy pracowali przy sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Kopacz jest krytykowana m.in. przez polityków PiS.

 

ZOBACZ: Tusk skomentował zdjęcia Kopacz z kwietnia 2010 roku

 

- Ja dokładnie taką pamiętam Ewę Kopacz z Moskwy - roztrzepaną, uśmiechniętą, niemerytoryczną, niekonkretną, niezorganizowaną - przyznała w rozmowie z Polsat News posłanka PiS Małgorzata Wassermann (córka ministra Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej), pytana o zdjęcia byłej minister zdrowia ujawnione w filmie Ewy Stankiewicz. 

 

- Pełen chaos przekazywanie informacji poprzez przypadkowych pracowników. My (byliśmy - red.) nieprzygotowani do identyfikacji, niezaopatrzeni w konieczne rzeczy z Polski np. chociażby zdjęcia rentgenowskie (potrzebne przy identyfikacji fragmentów ciał - red.), bo nikt nam o tym nie powiedział przed wylotem - wspomina Wassermann. 

 

"Nie mogliśmy w to uwierzyć"

 

- Moja bratowa opowiadała mi, że Ewa Kopacz ją poprosiła, żeby ktoś zamieścił w internecie wpis, jak ona się do ogromnie męczy w Moskwie. Nie mogliśmy w to uwierzyć - przyznała Wassermann. 

 

Wideo: Wassermann o działaniach Kopacz po katastrofie smoleńskiej

  

- Kopacz wprowadzała nas wszystkich w błąd. Opowiadała o przekopywaniu terenu katastrofy metr w głąb, podczas gdy nie było oględzin miejsca zdarzenia. Powinna dziś powiedzieć "przepraszam" nie mnie, ale prokuratorom, którzy nie mogą zakończyć postępowania, bo mają zatarte podstawowe i najważniejsze dowody - podsumowała Wassermann. 

jo/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie