Beskidy. Klatką piersiową uderzył w pień. Groźny wypadek skiturowca

Polska
Beskidy. Klatką piersiową uderzył w pień. Groźny wypadek skiturowca
Facebook/ GOPR Beskidy
Skiturowiec upadł podczas zjazdu tak nieszczęśliwie, że uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa

Groźnemu wypadkowi uległ narciarz skiturowy, który zjeżdżał w niedzielę z Hali Rysianki do Żabnicy. Mężczyzna uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa. Przetransportowano go do szpitala w Bielsku-Białej - podali wieczorem beskidzcy goprowcy.

Ratownicy podali, że po wypadku w rejon zdarzenia na skuterach śnieżnych wyjechało pięciu goprowców z Hali Miziowej, a także zespół z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku. "Dokładną lokalizację poszkodowanego umożliwiła aplikacja Ratunek" - poinformowali.

Klatką piersiową uderzył w pień drzewa

Skiturowiec upadł podczas zjazdu tak nieszczęśliwie, że uderzył klatką piersiową w wystający niewielki pień drzewa. Goprowcy na miejscu udzielili mu pomocy. Ze względu na uraz klatki piersiowej, trudności z oddychaniem oraz podejrzenie urazu kręgosłupa, zdecydowali się jednak wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na jego pokładzie mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Bielsku-Białej.

 

🆘 Dziś w rejonie zielonego szlaku z Rysianki do Żabnicy doszło do poważnego wypadku narciarza skiturowego. W wyniku...

Opublikowany przez GOPR Beskidy Niedziela, 18 kwietnia 2021

 

W Beskidach utrzymują się zimowe warunki. GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

 

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie