Ogromna oglądalność pogrzebu księcia Filipa. Wyższa niż ślubu Harry'ego i Meghan

Świat
Ogromna oglądalność pogrzebu księcia Filipa. Wyższa niż ślubu Harry'ego i Meghan
EPA/Dave Jenkins
Dodatkowo wieczorny program poświęcony pogrzebowi BBC Two, który zawierał fragmenty z uroczystości, oglądało 1,31 mln widzów

Sobotni pogrzeb księcia Filipa obejrzało w Wielkiej Brytanii prawie 13,6 mln telewidzów - poinformowano w niedzielę. Dane nie obejmują widzów, którzy śledzili ceremonię przez platformy internetowe.

Najwięcej, bo 11 mln osób, oglądało transmisję w BBC, 2,1 mln - w ITV i około 450 tys. - w Sky. Liczby te są średnią widownią, zmierzoną pomiędzy godz. 15. a 16., gdy trwało nabożeństwo żałobne, przez BARB, organizację, która w Wielkiej Brytanii zajmuje się badaniem widowni telewizyjnej.

 

Oprócz relacji telewizyjnych, nabożeństwo, które odbyło się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, było transmitowane w radiu i na kilku kanałach YouTube. Do niedzieli rano kanał BBC na YouTube zanotował 7,5 mln wyświetleń nagrania z uroczystości.

 

Rekordowe wyniki oglądalności 

 

Dane dotyczące transmisji na żywo na kanale rodziny królewskiej na YouTube nie były dostępne, ale w niedzielę zajmowała ona trzecie miejsce na liście światowych trendów YouTube, które to zestawienie uwzględnia liczbę wyświetleń jako jeden z mierników.

 

Dodatkowo wieczorny program poświęcony pogrzebowi BBC Two, który zawierał fragmenty z uroczystości, oglądało 1,31 mln widzów.

 

ZOBACZ: Pogrzeb księcia Filipa. W Londynie zakończyły się uroczystości

 

W 2002 r. pogrzeb królowej matki obejrzało w Wielkiej Brytanii ponad 10 mln widzów, choć tamta ceremonia odbyła się we wtorek. W 1997 r. pogrzeb księżnej Walii, Diany, oglądało 31 mln widzów, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii brytyjskiej telewizji.

 

Około 13,1 mln widzów obejrzało relację BBC ze ślubu księcia Harry'ego i księżnej Meghan w 2018 roku.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie