Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Podano prywatny numer senatora

Polska
Błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Podano prywatny numer senatora
Polsat News
Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki

Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki poskarżył się w mediach społecznościowych na błąd w systemie rejestracji na szczepienia. Pomyłka była dla niego bardzo uciążliwa, ponieważ jako numer kontaktowy do punktu szczepień podano prywatny numer polityka. "Wiecie Państwo jak się teraz grzeje mój telefon?" - napisał Libicki.

Senator PSL poinformował, że z powodu pomyłki dzwoniący non stop telefon nie daje mu spokoju. 

 

"Nie wiem która z instytucji wspaniale funkcjonującego państwa PiS podała mój numer telefonu jako punktu szczepień przeciw Covid-19. Wiecie Państwo jak się teraz grzeje mój telefon prawda?" - napisał polityk na Twitterze.

 

 

Na wpis senatora zareagowali przedstawiciele Centrum Informacyjnego Rządu, którzy prowadzą na Twitterze profil #SzczepimySię.

 

"Panie Senatorze, publikowane przez nas dane kontaktowe pochodzą z Punktu Szczepień. Być może, któryś z przedstawicieli Punktu Szczepień pomylił się we wprowadzonym numerze. Możemy pomóc przez DM" - napisali.

 

 

Inny pomysł na wykorzystanie pomyłki miał były minister gospodarki Janusz Piechociński. "Rejestruj wszystkie rozmowy, na tydzień przed wyborami przypomnisz na kogo mogą liczyć" - napisał.

 

 

Jak się okazuje przypadek senatora Libickiego nie jest odosobniony. "Panie Pośle, miałem to samo. Przez 2 dni byłem punktem szczepień w Łowiczu" - napisał jeden z użytkowników Twittera.

 

Szczepienia w Polsce

 

W Polsce wykonano dotąd 7 970 164 szczepienia przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 5 832 860 i 2 137 304 dawką drugą – podano w środę na rządowych stronach.

 

Po szczepieniach zgłoszono 6051 niepożądanych odczynów, w większości objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałym bólem w miejscu wkłucia.

 

Od 27 grudnia ub.r., gdy zaszczepiono pierwszą osobę zutylizowano w sumie 8796 dawek szczepionek.

dk/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie