Zapadł się fragment jezdni w Płocku. To trasa do PKN Orlen

Polska
Zapadł się fragment jezdni w Płocku. To trasa do PKN Orlen
PAP/Szymon Łabiński
Od pewnego czasu kierowcy przejeżdżający ul. Chemików sygnalizowali, że fragment biegnącej tam jezdni odkształcił się.

Zapadnięcie się części ul. Chemików w Płocku (Mazowieckie) najprawdopodobniej spowodowane zostało wypłukaniem gruntu. Nie wiadomo jeszcze, co był tego przyczyną. Naprawa uzależniona jest od ustalenia właścicieli infrastruktury biegnącej pod drogą, która jest jedną z tras prowadzących do PKN Orlen.

Urząd Miasta Płocka oznajmił w środę przed południem, że z powodu zapadnięcia się fragmentu jezdni na ul. Chemików została ona zamknięta. To jedna z tras dojazdowych do budynków administracyjnych i części zakładu głównego PKN Orlen na peryferiach miasta. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzono objazdy.

 

ZOBACZ: Płock. Wulgarne nagranie ze szpitala. "Piję piwko, Paweł poszedł sobie kogoś ciąć"

 

"Drogowcy całkowicie wyłączyli z ruchu – ze względów bezpieczeństwa – fragment ul. Chemików w rejonie stacji paliw. Dojazd do biurowców PKN Orlen i bramy nr 2 zakładu produkcyjnego możliwy jest wyłącznie ul. Zglenickiego, podobnie jak powrót do centrum" – przekazał w kolejnym komunikacie płocki Urząd Miasta.

 

Jak wyjaśnił, "niepokój od pewnego czasu zaczął wzbudzać zapadający się fragment ul. Chemików właśnie w rejonie stacji paliw". "Gdy droga została skuta, okazało się, że pod zapadliskiem jest dużo infrastruktury. Obok zaś wykopu znajduje się fragment ulicy, którego nic nie podpiera. Najwyraźniej grunt pod nim został wypłukany" – wyjaśnił Urząd Miasta Płocka.

 

Nieznana przyczyna awarii

 

W informacji zastrzeżono, że nie jest jeszcze znana przyczyna awarii, ani termin jej usunięcia. Podkreślono przy tym, że "w pierwszej kolejności drogowcy muszą ustalić właścicieli odkrytych sieci".- Drogowcy nie mogą dotknąć infrastruktury widocznej w zapadniętej części ulicy, która nie jest ich własnością. Musi być na to zgoda właścicieli tej instalacji – powiedział Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta.

 

ZOBACZ: Płock. Pobili się… na środku ulicy

 

Dodał, iż od pewnego czasu kierowcy przejeżdżający ul. Chemików sygnalizowali, że fragment biegnącej tam jezdni odkształcił się.

 

- Postanowiliśmy to sprawdzić, ze względów bezpieczeństwa. Po odkryciu asfaltu, okazało się, że ubytki gruntu są na tyle duże, że droga jest absolutnie do zamknięcia – przekazał Woźniak, dodając, iż prace prowadziła miejska spółka Muniserwis.

 

Zmiana w organizacji ruchu

 

Według płockiego Urząd Miasta, w związku z awarią zmieniono czasowo organizację ruchu - na razie kierowcy, którzy wjadą w ul. Chemików z ul. Łukasiewicza mogą zawrócić na stacji paliw, natomiast jadący z przeciwnego kierunku muszą skorzystać z dojazdu z ul. Chemików do ul. Zglenickiego przy Centrum Medycznym PZU Zdrowie.

 

W informacji podano, że czasowo uległy zmianie trasy części autobusów Komunikacji Miejskiej Płock, w tym na liniach, z których codziennie korzysta część pracowników dojeżdżająca do zakładu głównego PKN Orlen – autobusy te kursują obecnie objazdem przez ul. Zglenickiego.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie