Uber będzie dostarczać marihuanę? Firma tego nie wyklucza

Świat
Uber będzie dostarczać marihuanę? Firma tego nie wyklucza
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych dozwolona jest w 16. stanach w Ameryce

Uber Eats niedługo dowiezie… marihuanę? Dyrektor generalny firmy Dara Khosrowshahi nie wyklucza takiej możliwości, jeśli tylko w całych Stanych Zjednoczonych pozwoli na to prawo.

O swoich planach CEO Ubera poinformował w wywiadzie dla stacji CNBC.

 

- Jeśli odpowiednie przepisy wejdą w życie na poziomie federalnym, na pewno przyjrzymy się temu - podkreślił Khosrowshahi.

 

Obecnie w 16. Stanach w Ameryce można legalnie kupić marihuanę do celów rekreacyjnych. Ostatnio, bo 31 marca, do tej grupy dołączył stan Nowy Jork.

"Historyczny dzień"

- To historyczny dzień w Nowym Jorku, naprawiający krzywdy przeszłości i kładący kres surowym wyrokom więzienia. Stwarza branżę, która rozwinie gospodarkę Imperialnego Stanu (Nowego Jorku - red.) i nada priorytet społecznościom zmarginalizowanym, tak aby te, które ucierpiały najbardziej, były pierwszymi, które zaczerpną z tego korzyści - zapowiedział gubernator Andrew Cuomo.

 

ZOBACZ: Legalna marihuana w stanie Nowy Jork. Można ją palić rekreacyjnie

 

Za przestępstwa narkotykowe mocno karani byli zwłaszcza przedstawiciele mniejszości rasowych, przede wszystkim Afroamerykanie.

Dostawa pod drzwi w kilku stanach

Nowy Jork jest także trzecim stanem, w którym legalizację marihuany zaaprobowali prawodawcy, a nie elektorat. Z kolei usługa dostarczania konopi dla dorosłych jest legalna właśnie w tam, w Kalifornii, Nevadzie i Oregonie.

ac/zdr/ businessinsider.com / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie