Radom. Uczennica spotkała się z poznanym przez internet mężczyzną. Miała zostać porwana

Polska
Radom. Uczennica spotkała się z poznanym przez internet mężczyzną. Miała zostać porwana
piqsels
Według policji dziewczynka oddaliła się z domu bez wiedzy rodziców.

Prokuratura Rejonowa Radom–Wschód prowadzi postępowanie w sprawie zaginięcia dziecka – potwierdziła w czwartek szefowa prokuratury Agnieszka Borkowska. Według policji dziewczynka oddaliła się z domu bez wiedzy rodziców. Po kilku godzinach została odnaleziona.

O sprawie poinformował radomski portal Radia Plus. Z jego nieoficjalnych ustaleń wynika, że uczennica jednej z radomskich szkół poznała przez internet nastolatka, z którym następnie umówiła się na spotkanie. W rzeczywistości był to mężczyzna, który podczas tego spotkania miał porwać nastolatkę. Oboje zostali zatrzymani przez policję na granicy z Niemcami.

 

ZOBACZ: Porwanie brytyjskiej modelki. Sąd skrócił wyrok dla Polaka

 

Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu potwierdziła, że w piątek rano policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu małoletniej, która oddaliła się z domu bez wiedzy rodziców. - Po kilku godzinach została odnaleziona. Materiały w tej sprawie trafiły do prokuratury – powiedziała Leszczyńska.

 

Szefowa Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód Agnieszka Borkowska powiedziała, że śledczy prowadzą postępowanie w związku z zaginięciem dziecka. Zastrzegła jednak, że z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura na razie nie ujawnia żadnych dodatkowych szczegółów postępowania i okoliczności zdarzenia.

msl//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie