Zagubiła się w mieście. Wróciła do domu dzięki… obrazkowi z podpisem księdza

Polska
Zagubiła się w mieście. Wróciła do domu dzięki… obrazkowi z podpisem księdza
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Seniorka nie była w stanie przypomnieć sobie adresu zamieszkania

Seniorka z zanikiem pamięci zagubiła się w mieście. Nie była w stanie podać adresu zamieszkania. Kobieta miała przy sobie tzw. obrazek kolędowy z podpisem księdza. Strażnicy miejscy skontaktowali się z duchownym, który pomógł odnaleźć znajomą wiernej.

Do incydentu doszło w minioną sobotę ok. godz. 18 w Warszawie. Seniorka podróżowała autobusem linii 527. Samotną kobietę zauważył kierowca pojazdu. Mężczyzna wezwał na miejsce strażników miejskich. Mundurowi pojawili się na przystanku przy stacji metra Targówek.

 

ZOBACZ: Chory 94-latek zaginął. Tina i jej przewodnik odnaleźli seniora

 

"Rozmowa była utrudniona, bo pasażerka nie pamiętała adresu, a podawane przez nią szczątkowe dane nie pozwalały na jego ustalenie" - zaznaczyła stołeczna straż miejska. Seniorka wymieniała też różne nazwiska, ale z uzyskanych informacji nie udało się nikogo zlokalizować.

Na szczęście miała obrazek... 

Strażnicy - podczas przeglądania rzeczy, które kobieta miała przy sobie - odnaleźli tzw. obrazek kolędowy z datą 2012/2013r. i podpisem księdza. Jak się okazało, duchowny pochodził z parafii św. Włodzimierza na Bródnie.

 

ZOBACZ: Życie zaczyna się po 90-tce. Program "Raport" o godz. 21

 

Służby skontaktowały się z duszpasterzem. Ksiądz pomógł wskazać bliską osobę seniorki. "Pod ustalonym adresem faktycznie mieszkała znajoma staruszki, również w podeszłym wieku, która obiecała zaopiekować się zagubioną" - poinformowała straż miejska.

 

Funkcjonariusze zgłosili sprawę Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

ms/ac/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie