USA. Przez pomyłkę przelano jej 1,2 mln dolarów. Kupiła dom i samochód. Teraz trafiła do aresztu

Świat
USA. Przez pomyłkę przelano jej 1,2 mln dolarów. Kupiła dom i samochód. Teraz trafiła do aresztu
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Firma brokerska przez pomyłkę przelała 1,2 mln dolarów na konto bankowe przypadkowej kobiety

Firma brokerska Charles Schwab & Co. przez pomyłkę przelała 1,2 mln dolarów na konto bankowe przypadkowej kobiety. Ta natychmiast zrobiła transfer na swoje inne konto i kupiła samochód oraz dom. Została aresztowana za odmowę zwrotu pieniędzy.

We wtorek "New Orleans Advocate" doniósł, że kobieta, Kelyn Spadoni, pracująca na co dzień jako ratowniczka medyczna została aresztowana w ubiegłym tygodniu przez biuro szeryfa parafii (jednostki administracyjnej odpowiadającej gminie - red.) Jefferson w stanie Luizjana. Teraz zwolniono ją też z pracy.

 

ZOBACZ: Był poszukiwany latami. Sąd przez pomyłkę zwolnił mafiosa z więzienia

 

33-latkę oskarżono o kradzież ponad 25 tys. dolarów, oszustwo bankowe i nielegalne przekazanie środków pieniężnych. Firma, która popełniła pomyłkę pozwała ją do sądu federalnego. W pozwie stwierdzono, że 23 lutego Charles Schwab & Co chciała przelać 108,62 dolary na swoje konto, zamiast tego wysłali 1,6 mln, na konto Spadoni. Kiedy następnego dnia wysłali prośbę o odzyskanie pieniędzy do jej banku otrzymali powiadomienie o braku dostępu do tej sumy.

 

Kupiła dom i samochód

 

Gdy próbowali się z nią kontaktować, kobieta nie odbierała telefonu, nie odpowiadała na smsy oraz e-maile. Zamiast tego kupiła dom i nowego Hyundaia Genesis.

 

"Swoim postępowaniem pani Spadoni jasno dała do zrozumienia, że nie zamierza zwrócić omyłkowo uzyskanych środków firmie Schwab" - uzasadniono w sądzie. 

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie