Nowe stanowisko Beaty Szydło. "Zaszczyt i wielki obowiązek"

Polska
Nowe stanowisko Beaty Szydło. "Zaszczyt i wielki obowiązek"
Polsat News
Była premier, obecnie europosłanka Beata Szydło

Beata Szydło ma nową funkcję. Była premier została powołana przez ministra Piotra Glińskiego w skład rady działającej przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. "To zaszczyt i wielki obowiązek" - skomentowała europosłanka.

Pozostali członkowie Rady to: Bogdan Bartnikowski, dr hab. Grzegorz Berendt, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, prof. Edward Kosakowski, prof. dr hab. Stanisław Krajewski, dr Marek Lasota, ks. dr hab. Jan Nowak i Krystyna Oleksy.  

 

Zostali powołani na kadencję w latach 2021-2025. Zarządzenie ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu weszło w życie z dniem podpisania, czyli 8 kwietnia. 

 

Ma kontrolować działalność muzeum

 

Rada - zgodnie z ustawą o muzeach - "sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, ocenia, na podstawie przedłożonego przez dyrektora muzeum sprawozdania rocznego z działalności, działalność muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności". 

 

Póki co nie wiadomo, kto będzie stał na czele nowej rady. Zdecydują o tym jej członkowie na pierwszym posiedzeniu. Przewodniczącą w poprzedniej kadencji była Krystyna Oleksy.

 

"Dziękuję premierowi Glińskiemu"

 

Beata Szydło podziękowała ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu w mediach społecznościowych. "Dziękuję premierowi Piotrowi Glińskiemu za powołanie w skład Rady Muzeum przy Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ta społeczna funkcja jest dla mnie, mieszkanki Ziemi Oświęcimskiej, zaszczytem i wielkim obowiązkiem" - napisała na Twitterze. 

 

dk//Interia/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie