Józef Pinior na razie nie trafi do więzienia. Sąd wstrzymał wykonanie kary

Polska
Józef Pinior na razie nie trafi do więzienia. Sąd wstrzymał wykonanie kary
Polsat News
Na początku marca b. senator Józef Pinior oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki

Do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru policyjnego wrocławski sąd wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla b. senatora i opozycjonisty z czasów PRL Józefa Piniora. Został on na początku marca skazany na 1,5 roku więzienia za korupcję.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla Józefa Piniora do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

 

ZOBACZ: Sprawa Józefa Piniora. Jest decyzja sądu apelacyjnego

 

Wniosek o wstrzymanie wykonania kary złożyła obrona Piniora. 30 marca wrocławski sąd rozpatrzył ten wniosek pozytywnie. Wykonanie kary zostało wstrzymane do 24 maja; wówczas sąd ma rozpatrzyć wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

Skazani za przyjęcie łapówek

Na początku marca b. senator Józef Pinior oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni.

 

Wyrok jest prawomocny. Pinior nie przyznał się do winy, podobnie jak i jego były asystent.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie