Pożary pod Warszawą. Samolot zrzucił bombę wodną

Polska
Pożary pod Warszawą. Samolot zrzucił bombę wodną
Polsat News
Pożar wybuchł przy trasie S8 w okolicach Zielonki na łące znajdującej się w pobliżu lasu. Ruch samochód nie został wstrzymany

W okolicach Kobyłki, podwarszawskiego miasta, zapalił się las. Na miejsce przyjechały zastępy straży pożarnej. Niedziela okazała się dla nich pracowita, ponieważ w innym miejscu pod stolicą w płomieniach stanęły trawy. Do drugiej akcji wysłano spore siły, w tym samolot, który zrzucił bombę wodną.

Mazowieccy strażacy gaszą pożar traw w rejonie Marek, a także ogień, który pojawił się w lesie pod Kobyłką. Dym z drugiego miejsca zasnuwa pobliską trasę S8 i drogę wojewódzką numer 631, jednak ruchu nie wstrzymano.

 

ZOBACZ: Pożar po uderzeniu w drzewo. W wypalonym wraku zwęglone ciało [ZDJĘCIA]

 

- Pożar lasu trwa od godziny 13:00. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, dwa samochody ciężkie, trzy średnie, a pogorzelisko dogasza 31 osób - poinformował bryg. Jarosław Kłak z Powiatowej Straży Pożarnej w Wołominie. Przekazał, że operacja powinna zakończyć się w ciągu dwóch godzin.

 

WIDEO: Pożar lasu pod Warszawą, straży pożarna wezwana do gaszenia traw i ściółki

  

 

Bez poszkodowanych.

 

Rzecznik przekazał, że pożar wybuchł przy trasie S8 w okolicach Zielonki na łące znajdującej się w pobliżu lasu. - Trochę takich pożarów teraz będzie. Wczoraj mieliśmy ich w woj. mazowieckim dużo, bo 124. Dzisiaj również dzień jest bardzo ciepły, a to jest też z tym związane - stwierdził Kierzkowski.

 

Dodał, że "na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych". - Jednak nie możemy tego wykluczyć, dopóki akcja się nie zakończyła. Po ugaszeniu pożaru będziemy jeszcze sprawdzali - podkreślił.

 

Na tą chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. - Deszcz dawno nie padał i w lasach jest bardzo sucho. Trwa nie przerosła poszycia, są to bardzo sprzyjające warunki do powstawania i rozwoju pożaru - powiedział Jarosław Kłak.

 

Kolejny pożar

 

To kolejny pożar, który miał miejsce na terenie województwa w ciągu ostatnich dni.

 

W sobotę 10 kwietnia 2021 roku mazowieccy strażacy interweniowali przy 124 pożarach traw. Od początku roku strażacy na terenie województwa mazowieckiego ugasili aż 1062 pożary traw #StopPożaromTraw

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Niedziela, 11 kwietnia 2021

 

"W sobotę 10 kwietnia 2021 roku mazowieccy strażacy interweniowali przy 124 pożarach traw. Od początku roku strażacy na terenie województwa mazowieckiego ugasili aż 1062 pożary traw" - poinformowała w mediach społecznościowych mazowiecka straż pożarna.

rsr/zdr/wka / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie