Dwulatek nie żyje. Ojciec przejechał syna podczas prac w ogrodzie

Polska
Dwulatek nie żyje. Ojciec przejechał syna podczas prac w ogrodzie
Polsat News
Ojciec dziecka był trzeźwy - ustaliła policja.

2-letni chłopczyk został śmiertelnie potrącony przez wozidło budowlane obsługiwane przez jego ojca. Do tragedii doszło w sobotę przed południem na budowie domu jednorodzinnego w miejscowości Gromnik (woj. małopolskie) - podała tarnowska policja.

Dziecko przebywało na terenie budowy domu jednorodzinnego, gdzie jego 31-letni ojciec zajmował się plantowaniem terenu wokół budynku - podał oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

 

W pewnym momencie chłopczyk wszedł pod koła wozidła, którym mężczyzna transportował wydobytą ziemię i gruz.

 

- 31-letni mężczyzna wykonywał prace na swojej posesji przy pomocy wozidła do kruszywa. W pewnym momencie potrącił dziecko, swojego 2-letniego syna, wezwano pogotowie, niestety pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować chłopca, który zmarł - powiedział Polsat News mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

 

ZOBACZ: Małopolska: pijany mężczyzna miał zabić dziecko sąsiadów i ciężko pobić własne

 

Na miejscu wypadku lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo wysiłków podejmowanych przez ratowników dziecko zmarło.

 

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i psycholog do pomocy rodzicom. Ojciec chłopczyka w trakcie prac był trzeźwy.

hlk//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie