Józef Kubica dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

Polska
Józef Kubica dyrektorem generalnym Lasów Państwowych
Twitter/ Edward Siarka
Józef Kubica

Na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych został powołany Józef Kubica - poinformował w piątek wieczorem wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Józef Kubica był dotychczas dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach - poinformował na Twitterze wiceminister Siarka. 

 

Jak czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Józef Kubica jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, pracuje w Lasach Państwowych od 1978 roku. W swojej karierze zawodowej przeszedł wszystkie szczeble leśnego wtajemniczenia. Najpierw jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec, od 1 stycznia 1980 r. pracował w Nadleśnictwie Brynek na stanowisku podleśniczego, by w 1987 roku otrzymać awans na leśniczego w tym samym nadleśnictwie. Od 1 marca 2017 r. rozpoczął ponownie pracę w Nadleśnictwie Świerklaniec na stanowisku inżyniera nadzoru.

 

 

Podkreślono, że Kubica dzieli pracę zawodową z pasją społeczną. Od 2015 roku radny Sejmiku Województwa Śląskiego: przewodniczący Komisji Środowiska i Gospodarki Wodnej, członek Komisji Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, współautor wielu uchwał sejmikowych m.in. uchwały „antysmogowej”, propagator programu „Czyste Powietrze”, współautor konkursu „Inicjatywa Sołecka”, członek Kapituły Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

W czwartek z funkcji dyrektora generalnego LP odwołano Andrzeja Koniecznego. Konieczny od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska; jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej, następnie stanął na czele Lasów Państwowych. 

jo/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie