Boeingi 737 MAX znowu uziemione. Koncern poinformował o "potencjalnych problemach"

Świat
Boeingi 737 MAX znowu uziemione. Koncern poinformował o "potencjalnych problemach"
Flickr/Aerofossile2012
Boeingi 737 MAX niedawno powróciły do lotów po prawie dwuletniej przerwie

Linie Southwest i American Airlines oznajmiły w piątek o tymczasowym wycofaniu boeingów 737 MAX w związku ze zgłoszeniem "potencjalnych problemów elektrycznych" przez producenta. Maszyny te niedawno wróciły do lotów po długiej przerwie związanej z katastrofami.

W wydanym w piątek komunikacie, Boeing poinformował, że polecił 16 swoim klientom, by sprawdzili "potencjalny problem elektryczny w konkretnej grupie samolotów 737 MAX przed dalszymi operacjami". Chodzi o sprawdzenie uziemienia w jednym z komponentów systemu elektrycznego.

 

Koncern zaznaczył, że problem dotyczy tylko części maszyn. Nie wymienił jednak, które linie lotnicze zostały powiadomione o problemie.

 

ZOBACZ: Pożar silnika Boeinga 777. Producent zalecił wstrzymanie lotów tego modelu

 

Jak dotąd o decyzji o tymczasowym uziemieniu 737 MAX poinformowały dwie amerykańskie linie lotnicze, Southwest i American. Southwest wycofało z użytku 30 z 58 maszyn, zaś American - 17.

 

Boeingi 737 MAX stosunkowo niedawno powróciły do lotów na całym świecie po prawie dwuletniej przerwie związanej z naprawianiem wadliwych systemów, które przyczyniły się do katastrof w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu 2019 roku, w których łącznie zginęło 346 osób.

 

W marcu br. do 15 przewoźników, którzy wznowili loty z użyciem 737 MAX dołączyły polskie linie lotnicze LOT.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie