W USA zamknięto ośrodek szczepień. Powodem skutki uboczne preparatu J&J

Świat
W USA zamknięto ośrodek szczepień. Powodem skutki uboczne preparatu J&J
PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
U 11 osób wystąpiły po otrzymaniu jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson "niepożądane reakcje".

W Kolorado zamknięty został tymczasowo ośrodek masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Decyzję podjęto, gdy kilkanaście osób doznało skutków ubocznych po dawce szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Jak powiadomiła największa w regionie sieć opieki zdrowotnej Centura Health u 11 osób wystąpiły po otrzymaniu jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson "niepożądane reakcje". Były to głównie nudności i zawroty głowy.

 

Dwie osoby w szpitalu na obserwacji

 

"Było to zgodne z naszymi procedurami i troską o zachowanie dużej ostrożności. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu działalności na pozostałą część dnia (środy) w konsultacji ze władzami stanu" – głosi oświadczenie Centura Health.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Jednorazowych strzykawek użyto kilkukrotnie? Nowe doniesienia o szczepieniach

 

Według dziennika "USA Today" powołującego się na stanowy wydział zdrowia dwóch pacjentów zostało przetransportowanych do szpitala na obserwację. Pozostałym dziewięciu osobom ratownicy medyczni podawali sok i wodę.

 

W ośrodku zlokalizowanym w Commerce City położonym niedaleko od Denver dawkę preparatu Johnson&Johnson otrzymało łącznie ponad 1700 osób. Problem dotknął mniej niż 1 proc. szczepionych.

 

Pacjenci przesunięci na inny termin

 

Zgodnie z informacją Centura Health 640 pacjentów, którzy nie mogli otrzymać szczepionki z powodu wstrzymania akcji, zostało automatycznie przesuniętych na niedzielę.

 

Władze stanowe Kolorado zapowiedziały, że kolejnym osobom zostanie w niedzielę podana szczepionka Pfizer, wymagająca dwóch dawek.

 

- Rozumiemy, że doniesienia o przewiezieniu ludzi do szpitala mogą być niepokojące. Z tego, co wiemy, skutków ubocznych można się (w niektórych przypadkach) spodziewać – tłumaczył Scott Bookman ze stanowego departamentu zdrowia publicznego i środowiska.

 

Centura Health jest największą w regionie, chrześcijańską siecią opieki zdrowotnej. Jej personel liczy ponad 21 000 osób.

pgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie