Rada Gabinetowa ws. pandemii. Andrzej Duda zwołał posiedzenie

Polska
Rada Gabinetowa ws. pandemii. Andrzej Duda zwołał posiedzenie
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową ws. pandemii

"Prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek na godz. 9:30 posiedzenie Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19" - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej" - dodał.

 

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent.

 

 

"Ten właściwy moment"

 

- Rada Gabinetowa jest potrzebna, bo prezydent powinien być na bieżąco informowany, jak wygląda sytuacja związana z pandemią - powiedział dziennikarzom szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS).

 

Na uwagę, że jest to pierwsza Rada Gabinetowa na ten temat, choć pandemia trwa ponad rok, Latos zaznaczył, że z tego co wie, "pan prezydent na bieżąco był w kontakcie z panem premierem, był w kontakcie z ministrem zdrowia i miał informacje na bieżąco". - Rada Gabinetowa w trakcie trzeciej fali pandemii jest tym właściwym momentem, aby poznać w sposób oficjalny kolejne szczegóły - ocenił szef komisji zdrowia.

 

ZOBACZ: Ministerstwo Zdrowia: rekord zgonów to wynik raportów ze Świąt Wielkanocnych

 

- Opozycja, zamiast zająć się merytoryczną pracą, niestety jest złośliwa. A w jak mało której sprawie wokół pandemii powinna być zgoda społeczna i wszyscy powinni działać wspólnie - dodał Latos, pytany o komentarz do wypowiedzi polityków opozycyjnych, że prezydent zwołał Radę Gabinetową, bo skończył się sezon narciarski i musi się czymś zająć.

 

Apel premiera

 

Nasi lekarze wykonują wspaniałą pracę, a tempo szczepień rośnie, jednak bardzo wiele zależy od nas samych, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność. Pomóżmy naszej służbie zdrowia i przestrzegajmy tych prostych zasad: zachowajmy dystans, nośmy maseczki, ograniczmy kontakty społeczne do minimum"  - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, apelując jednocześnie o przestrzeganie zasad sanitarnych.

 

W związku z sytuacją epidemiczną aktualne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Nasi lekarze wykonują...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 8 kwietnia 2021

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 8 kwietnia

 

Szef rządu we wpisie na Facebooku wskazał, że w związku z sytuacją epidemiczną aktualne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych - najwięcej od początku pandemii.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie