"Dzwonek alarmowy" w Niemczech. Zaczyna brakować łóżek na oddziałach intensywnej terapii

Świat
"Dzwonek alarmowy" w Niemczech. Zaczyna brakować łóżek na oddziałach intensywnej terapii
PAP/EPA/Attila Balazs; Zdj. ilustracyjne
Duża klinika uniwersytecka Charite w Berlinie ponownie poważnie ograniczy operacje

Liczba pacjentów intensywnej terapii zarejestrowanych w szpitalach stale rośnie. Według rejestru Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI), liczba ta wynosi w czwartek 4458 i rośnie nieprzerwanie od 12 marca. Kliniki odwołują tez zaplanowane operacje.

Wirusolog Christian Drosten i dyrektor naukowy DIVI, Christian Karagiannidis, biją na alarm w związku z obłożeniem łóżek intensywnej terapii w Niemczech. Karagiannidis napisał na Twitterze: "[...] Miasta takie jak Bonn, Brema czy Kolonia prawie nie mają wolnych łóżek na następny zawał serca, wypadek drogowy lub na pacjenta z Covid (...)". Drosten udostępnił post Karagiannidis z komentarzem: "To jest dzwonek alarmowy".

 

ZOBACZ: Niemcy. Zaszczepieni będą zwolnieni z obostrzeń? Zapowiedź ministra

 

W ubiegłym tygodniu Christian Karagiannidis ostrzegał, że przy ponad 5 tys. pacjentów z Covid-19 sytuacja na OIOM-ach w Niemczech stanie się naprawdę krytyczna.

 

Ograniczenie operacji

Ze względu na rosnącą liczbę pacjentów w trzeciej fali pandemii koronawirusa, duża klinika uniwersytecka Charite w Berlinie ponownie poważnie ograniczy operacje. Od przyszłego tygodnia pracownicy będą ponownie coraz częściej rozmieszczani na oddziałach covidowych, planowane operacje zostaną ograniczone, poinformował w czwartek Martin Kreis, członek zarządu kliniki. "Spodziewamy się, że nasi lekarze i pielęgniarki będą mieli kolejne duże obciążenie pracą".

 

Instytutu Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 20 407 nowych infekcjach Covid 19 w ciągu ostatniej doby. Ponadto w ciągu 24 godzin odnotowano 306 nowych zgonów.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie