Zmarła Anna Wasilewska. Posłanka PO miała 63 lata

Polska
Zmarła Anna Wasilewska. Posłanka PO miała 63 lata
Flickr/PO
Anna Wasilewska

Zmarła posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata.

Wasilewska była posłanką VIII i IX (obecnej) kadencji Sejmu. Zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

 

W latach 2010 - 2015 była członkiem zarządu województwa warmińsko-mazurskiego IV i V kadencji. W przeszłości pełniła funkcję wiceprezydent Olsztyna. 

 

W 1982 roku ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Z wykształcenia była także pedagogiem. 

 

"Niezwykle pracowita, zawsze uśmiechnięta"

 

Zmarła posłankę wspominają politycy ze wszystkich stron sceny politycznej. 

 

"Wielka strata...Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał na Twitterze przewodniczący PO Borys Budka. 

 

"Dziś odeszła nagle Anna Wasilewska - posłanka Platformy Obywatelskiej, samorządowiec i społecznik. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym. Odpoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Aniu!" - podkreślił Jan Grabiec, poseł i rzecznik PO.

 

"Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia. R.I.P" - napisała rzeczniczka i posłanka PiS Anita Czerwińska. 

 

"Z przykrością dowiedziałem się o śmierci Anny Wasilewskiej. Odejście Pani Poseł to ogromna strata dla Warmii i Mazur, które kochała. Była Kobietą z niezwykłą klasą. Składam wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim Pani Poseł w tych trudnych chwilach..." - napisał Michał Wypij, poseł Porozumienia Jarosława Gowina. 

 

"Mądra, miła, uczynna Posłanka. Siedzieliśmy obok siebie w sejmowej sali. W niedzielę cieszyła się z sukcesu Huberta Hurkacza, wczoraj mieliśmy kontakt... nie wierzę. Bardzo smutno" - przyznał Tomasz Zimoch, poseł Polski 2050 Szymona Hołowni.

 

"Dziś odeszła od nas Anna Wasilewska - posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Aniu... będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny i najbliższych" - napisał poseł Lewicy Marcin Kulasek. 

 

Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bernadetta Hordejuk napisała: "Bez reszty poświęcona sprawom Warmii i Mazur. Informację tę przyjęłam z ogromnym smutkiem. To strata, której nie da się wypełnić. Rodzinie i bliskim, w tych trudnych chwilach, składam szczere wyrazy współczucia".

 

"Serce pękło mi na kawałki" - przyznała posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz.

 

jo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie