Wielka Brytania. Najniższa liczba zakażeń koronawirusem od początku września

Świat
Wielka Brytania. Najniższa liczba zakażeń koronawirusem od początku września
AP/EPA/FAROOQ KHAN
Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,36 mln zakażeń, z powodu których zmarło 126 836 osób.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 2297 zakażeń koronawirusem, co jest najniższą liczbą od 5 września zeszłego roku, a dobowy bilans zgonów po raz drugi z rzędu wynosi 10, czyli najmniej od połowy września - poinformował w niedzielę brytyjski rząd.

Wprawdzie podane statystyki z powodu świąt nie obejmują Walii i Irlandii Północnej, ale jeśli dane z tych dwóch części kraju byłyby podobne do tych z ostatnich kilku dni, to i tak bilans zakażeń byłby najniższym, a zgonów - drugim najniższym od połowy września. Ponadto w obu przypadkach są to wyraźnie niższe dane niż te z niedzieli przed tygodniem.

 

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 4,36 mln zakażeń, z powodu których zmarło 126 836 osób.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Wierni wyrzuceni z polskiego kościoła w Londynie

 

Spadek liczby zakażeń i zgonów jest efektem szybko prowadzonych szczepień. Do soboty włącznie pierwszą dawkę szczepionki dostało ponad 31,5 mln osób, co stanowi 59,8 proc. dorosłych mieszkańców kraju, a obie dawki - prawie 5,4 mln, czyli 10,2 proc. dorosłych. Dane te jednak nie uwzględniają szczepionek podanych w sobotę w Walii.

 

Od kilku dni brytyjska służba zdrowia skupia się przede wszystkim na podawaniu drugich dawek, stąd ich liczba przyrasta szybciej niż osób, które dostają pierwszą dawkę. Wszystko wskazuje na to, że plan, aby do połowy kwietnia zaoferować pierwszą dawkę wszystkim 32 milionom osób z dziewięciu grup priorytetowych, zostanie zrealizowany. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie