Szukali transportu dla pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Polska
Szukali transportu dla pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu
Facebook/Łukasz Litewka
Wśród chętnych do przewozu Łatka znalazł się marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Czy jest tu ktoś, kto jeździ z Warszawy do Sosnowca i przewiózłby Łatka? - zapytał w mediach społecznościowych sosnowiecki radny Łukasz Litewka. Psa adoptowała seniorka z tego miasta, ale ma problem z transportem. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, a wśród chętnych do pomocy znalazł się wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Nietypowa prośba pojawiła się w niedzielę w mediach społecznościowych radnego z Sosnowca. Jak napisał, starsza para z tego miasta postanowiła adoptować psa. 

 

Ich wnuczki znalazły dla nich Łatka, który przebywa obecnie w klinice pod Warszawą. Pojawił się jednak problem z transportem czworonoga. "Czy jest tu ktoś kto jeździ z Wawy do Sosnowca i przewiózłby psinę? Jeden transport da mu kochający dom do końca jego psich dni. Pomóżmy seniorom i Łatkowi spotkać się" - napisał radny Litewka. 

 

Post zdobył dużą popularność, a pośród ponad 100 komentarzy pojawił się również wpis wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego (Nowa Lewica). "Łukasz! Z chęcią przewiozę Łatka do Sosnowca! To będzie przyjemność móc pomóc tej parze sosnowiczan, piesek trafi bezpiecznie na miejsce!" - napisał.

 

"Brawo!" - odpowiedział radny. 

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie