"Odwrócenie tendencji w III fali". Minister zdrowia publikuje wykres

Polska
"Odwrócenie tendencji w III fali". Minister zdrowia publikuje wykres
PAP/Andrzej Grygiel
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Piątkowa liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od zanotowanej tydzień temu. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w trzeciej fali – wskazał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 497 osób. W ubiegły piątek (26 marca) resort zdrowia informował o 35 143 nowych przypadkach i o śmierci 443 chorych.

 

Na spadek dziennych zachorowań w porównaniu z zachorowaniami w ubiegłym tygodniu zwrócił uwagę minister zdrowia.

 

ZOBACZ: Liczba zakażeń zacznie spadać? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał warunek

 

"Dzisiejsza liczba nowych zakażeń jest mniejsza o 13 proc. od odnotowanej tydzień temu. Ten spadek ma miejsce przy 100 tys. wykonanych testów. To kolejny sygnał – po malejącej liczbie zleceń POZ na testy – wskazujący na odwrócenie tendencji w III fali. Bądźmy odpowiedzialni w te święta!" – napisał na Twitterze Niedzielski.

 

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wzrosła do 2 387 511, z czego 54 165 chorych zmarło.

 

Najwięcej dziennych zakażeń do tej pory zanotowano w czwartek, 1 kwietnia – 35 251 przypadków. Najwięcej zgonów w epidemii przyniósł 25 listopada ub.r. Tego dnia MZ przekazało informację o 674 zmarłych z powodu COVID-19.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie