Darmowe testy na przeciwciała COVID-19 dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego

Polska
Darmowe testy na przeciwciała COVID-19 dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego
PAP/Andrzej Grygiel
Możliwość przetestowania się będzie skierowana do mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Bezpłatne badania określające poziom przeciwciał pokazujących, czy pacjent przeszedł COVID-19 będzie można wykonać w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu (woj. świętokrzyskie). Testy dedykowane będą dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Testy będą możliwe dzięki realizacji przez Urząd Marszałkowski projektu "Stop wirusowi". Jak zaznacza Marcin Zawierucha, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, to "pomysł na rozszerzenie już istniejącego programu".

 

Możliwość przetestowania się będzie skierowana do mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Bezpłatne badania najprawdopodobniej wystartują po świętach. Aby je wykonać nie będą potrzebne skierowania. 

 

Testy na przeciwciała

 

Chętni będą mogli wykonać badania na obecność przeciwciał w organizmie, określających czy pacjent przeszedł zakażenie. Dyrektor Centrum zaznacza, że takie działania władz, to odpowiedź na duże zainteresowanie takimi testami.

 

WIDEO: Darmowe testy na przeciwciała Covid-19 dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego

  

 

ZOBACZ: Wielka Brytania wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Wynik w 20 sekund

 

- Tak, jest duże zainteresowanie nawet odpłatnymi testami. Wśród ozdrowieńców, którzy przeszli koronawirusa, a także wśród osób zaszczepionych jedną lub dwiema dawkami - wyjaśniał Zawierucha. Podkreślił także że to program pionierski, nie wprowadzony jeszcze w żadnym innym województwie. 

 

Zaznaczył, że "jesteśmy jedynym województwem, które wyszło na przeciw oczekiwaniom mieszkańców".

laf/grz / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie