Eksperci WHO: chińskie szczepionki są pewne i skuteczne

Świat
Eksperci WHO: chińskie szczepionki są pewne i skuteczne
PAP/EPA/ORLANDO BARRIA
Chińska Krajowa Komisja Zdrowia poinformowała, że do 23 marca w ChRL zaszczepionych zostało 114,59 mln osób.

Grupa ekspertów doradzająca Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie szczepionek (SAGE) poinformowała w środę, że preparaty chińskich firm Sinopharm i Sinovac są "pewne i skuteczne" w zapobieganiu Covid-19, ale brak danych dotyczących podawania ich osobom starszym.

"Szczepionki wykazują dobrą skuteczność przeciw Covid-19 w przypadku choroby, która przebiega z symptomami, brak jednak danych dotyczących osób starszych oraz cierpiących na inne dolegliwości" - oświadczyła grupa SAGE.

 

ZOBACZ: Turystyka szczepionkowa. Zwiedzanie Rosji z przyjęciem preparatu przeciw COVID-19 w cenie

 

Dzień wcześniej chińska Krajowa Komisja Zdrowia poinformowała, że do 23 marca w ChRL zaszczepionych zostało 114,59 mln osób.

 

Nowe przypadki w Junnan

 

1 kwietnia władze Chin rozpoczną masową kampanię szczepień na Covid-19 w prowincji Junnan, gdzie w mieście Ruili zdiagnozowano w środę dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

 

W mieście wprowadzono tygodniowy nakaz pozostawania w domach, nie można też wyjeżdżać z Ruili.

 

Szczepionka państwowej grupy farmaceutycznej Sinopharm została zatwierdzona przez chiński Państwowy Urząd Produktów Medycznych 31 grudnia 2020 roku. Preparat firmy Sinovac Biotech dopuszczono na chiński rynek 6 lutego.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie