Brutalny atak na Azjatkę. Sprawca był skazany za zabicie matki

Świat
Brutalny atak na Azjatkę. Sprawca był skazany za zabicie matki
NYPD Crime Stoppers
Sprawca pobicia był poszukiwany przez policję

Mężczyzna zaatakował Azjatkę na środku nowojorskiej ulicy. Na nagraniu z monitoringu widać, że kopał ją po głowie, a zdarzenie obserwowali ochroniarze oraz mieszkańcy pobliskiego budynku - nikt nie zareagował. W sprawie aresztowano 38-latka, któremu zarzuca się przestępstwo z nienawiści. Ochroniarze zostali z kolei zawieszeni.

Mężczyzna brutalnie pobił kobietę w centrum nowojorskiej dzielnicy Midtown na Manhattanie, gdy szła do kościoła. M.in. wywrócił ją na ziemię i kopał po głowie. Moment ataku uchwyciły kamery monitoringu z pobliskiego budynku. Szokuje nie tylko brutalność ataku, ale i zupełny brak reakcji ze strony dwóch ochroniarzy i mieszkańca budynku, przed którym doszło do pobicia. Na koniec jeden z nich domyka drzwi wejściowe do budynku.

 

ZOBACZ: Sprawca pobicia miał wyrok, nie miał zakazu zbliżania się. Nie żyje 10-latek

 

Policji udało się namierzyć sprawcę. To 38-letni Brandon Elliot. Mężczyzna został aresztowano w nocy z wtorku na środę około godz. 2. Zarzuca się mu m.in. napaść i przestępstwo z nienawiści. Według policji Elliot mieszka w pobliskim hotelu, który służy jako schronisko dla bezdomnych.

 

Ochroniarze zostali zawieszeni przez zarządców budynku przy którym doszło do napaści.

 

Ofiara została przewieziona do szpitala NYU Langone Health. Jej stan jest stabilny.

 

Jak poinformowano, Elliot był zwolniony warunkowo z więzienia. W kwietniu 2002 roku mężczyzna został oskarżony o morderstwo swojej matki, Bridget Johnson. Sprawca miał trzy razy ranić kobietę w klatkę piersiową w ich domu na Bronxie. Śmiertelny atak miał miejsce na oczach 5-letniej siostry Elliota. 42-letnia wówczas matka zmarła kilka dni później.

zdr/sgo/ New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie