Rok więzienia za rozprzestrzenianie koronawirusa. Proces trwał jeden dzień

Świat
Rok więzienia za rozprzestrzenianie koronawirusa. Proces trwał jeden dzień
PAP/EPA/LAURENT GILLIERON; Zdj. ilustracyjne
Mężczyzna zignorował kwarantannę i poleciał samolotem do Japonii

Wietnamski sąd skazał we wtorek stewarda pracującego w liniach lotniczych Vietnam Airlines na dwa lata więzienia w zawieszeniu za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny i rozprzestrzenianie koronawirusa.

Wietnamskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego przekazało, że 29-letni Duong Tan Hau został skazany w trwającym jeden dzień procesie przed sądem w Ho Chin Minh (daw. Sajgon) za "rozprzestrzenianie niebezpiecznych chorób zakaźnych".

 

ZOBACZ: Tydzień po tygodniu zmarli rodzice 12 dzieci. Mieli koronawirusa

 

Jak podał Reuters, Hau zignorował w listopadzie kwarantannę, której był poddany, i poleciał samolotem z Japonii z 46 osobami, narażając je na zakażenie. Ponadto w Ho Chi Minh spotykał się z ludźmi, odwiedzając kawiarnie i restauracje oraz uczęszczając na zajęcia z języka angielskiego.

"Zakaził co najmniej 3 osoby"

W akcie oskarżenia wskazano, że z powodu jego nieodpowiedzialnego zachowania ok. 2 tys. osób musiało poddać się testom na obecność koronawirusa oraz udać się na kwarantannę, co kosztowało łącznie 4,48 mld dongów (ponad 194 tys. dolarów).

 

Według lokalnych mediów Duong Tan Hau zakaził co najmniej trzy osoby.

 

Wietnam uznawany jest za kraj dobrze radzący sobie z walką z epidemią koronawirusa dzięki przeprowadzanym masowo testom na oraz surowym kwarantannom. Od początku epidemii w kraju zakaziło się 2594 osób, a 35 zmarło.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie