Studenci na ratunek w walce z pandemią. Resort zdrowia prosi o pomoc

Polska
Studenci na ratunek w walce z pandemią. Resort zdrowia prosi o pomoc
PAP/Andrzej Grygiel
Resort zdrowia poprosił uczelnie medyczne o przygotowanie list studentów chętnych do pracy przy chorych na COVID-19

Ministerstwo zdrowia poprosiło wszystkie uczelnie medyczne o przygotowanie list studentów chętnych do pracy przy chorych na COVID-19 - informuje Interia. Na tej podstawie wojewodowie mają kierować studentów do konkretnych placówek według potrzeb.

Pismo z resortu zdrowia datowane jest na 26 marca. Rektorzy mają siedem dni na przygotowanie list chętnych studentów, którzy mogliby wspomóc system ochrony zdrowia w walce z pandemią.

 

Na podstawie tych list studenci dostaną nakaz pracy i będą kierowani przez wojewodów do pracy na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

 

ZOBACZ: cały artykuł na stronie Interii

 

Studenci, którzy się zgłoszą, będą mieli zaliczony ten okres pracy w ramach praktyki zawodowej. Dodatkowo otrzymają wynagrodzenie "w wysokości nie niższej niż 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy w zakładzie wskazanym w decyzji lub w innym podobnym zakładzie, jeżeli w zakładzie wskazanym nie ma takiego stanowiska".

 

Kilka uczelni zachęca, na prośbę resortu zdrowia, do zapisania się przez specjalny formularz zgłoszeniowy.

zdr//Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie